Alábbi védelmi intézkedések kerültek bevezetésre sportrendezvény szervezését illetően.
479/2020. (XI.3.) Korm. rendelete a veszélyhelyzet idején alkalmazandó további védelmi intézkedésekről szóló jogszabály kivonata:
Sportrendezvény az alábbiak szerint tartható meg:
Sportrendezvény nézőterén a nézők – a páholyok kivételével –
(3) Sportrendezvény során a nézők – a nézőtéren kialakított ülőhelyeken kívül – 1,5 méteres távolságot kötelesek egymástól megtartani, különösen
Intézkedések betartatása:
Azt a személyt, aki a
felszólítására a védelmi intézkedéseket nem tartja be, a fent megjelölt személyek kötelesek a látogatásból kizárni és gondoskodni arról, hogy e személy a helyiséget, illetve a területet elhagyja.
A kötelezettségek betartását a rendőrség (az ellenőrzés helye szerinti rendőrkapitányság) ellenőrzi.
Szankciók
A rendőrség a b. és c. pontokat együttesen is elrendelheti.
A szankció nem alkalmazható:
Ha a szervező, az üzemeltető, illetve a szervező vagy az üzemeltető alkalmazottja a jogellenes helyzet felszámolása érdekében szükséges intézkedéseket nem tette meg, vagy azokat csak részben tette meg, a rendőrség az üzemeltető által tett, a jogszerű állapot helyreállítására irányuló intézkedéseket figyelembe veszi.
A bírságot kiszabó határozat ellen nincs helye fellebbezésnek.
A nemzetközi sportrendezvényekre a járványügyi készültségi időszak szabályai – így például a maszkviselés szabályai – a veszélyhelyzet idején is fennmaradnak, egyébként a nemzetközi szövetség előírásai alkalmazandóak.
A részletes szabályokat a 479/2020. (XI.3.) Korm. rendelet tartalmazza.
Fájdalommal értesítjük a Baranya megye és az ország kézilabdás társadalmát, hogy sportbarátunk, kollégánk, munkatársunk Szabó Czinderi István hosszan tartó betegség után 80 éves korában elhunyt.
Szabó Czinderi István (Dani) a Pécs-Rácvárosi iskolában került kapcsolatba a kézilabdával. Szerepelt a Pécsi Haladás, majd a Gyöngyösi Honvéd és a Pécsi Bányász NB I-es csapatában.
Edzőként dolgozott a Pécsi Bányász utánpótlás csapatainál, 3 éven át az NB I-es csapat edzője volt, és dolgozott az Istvánaknai Bányásznál is.
1986-tól a Baranya megyei Kézilabda Szövetség munkatársaként segítette a megye kézilabda sportját, a Versenybizottság tagja ill. elnökeként – több mint 30 éven át- betegsége bekövetkeztéig, az egyik legmegbízhatóbb, legalaposabb munkatársunk volt.
Halálával a megye kézilabdasportjának egy meghatározó, sokak által szeretett és tisztelt személyisége távozott közülünk.
Családjának őszinte részvétünket kifejezve, szomorú szívvel búcsúzunk kollégánktól.
Baranya Megyei Kézilabda Szövetség
Harmat Tamás
1957-ben tízévesen a pécsi Szabadság u.-i Ált. iskolában ismerkedett meg a kézilabdázással.
1966-70 között korosztályos válogatott volt.
A Pécsi Dózsa, majd Ércbányász, PMSC csapataiban 381 NB I-es mérkőzésen szerepelt. Ezt követően NB II és megyei csapatokban játszva, mindösszesen 44 évig volt bajnoki mérkőzések szereplője.
Edzői pályafutását még aktív játékosként 1980-ban kezdte. Dolgozott NB I felnőtt, utánpótlás, NB I/B, NB II, felnőtt és utánpótlás csapatokkal.
A szivacs kézilabdázás bevezetésének, népszerűsítésének egyik első számú vezetője volt Pécsett.
Aktív edzőként - 73 évesen- csapataival ma is jelen van az U8, U9 korosztályok területi és országos bajnoki rendezvényein.
Személyében Baranya Megye és Pécs városa kézilabdázásának egy mindenki által ismert, megbecsült és szeretett „Tamás Bácsi” -ját tiszteljük és gratulálunk a kitüntetéséhez.
Kovács Tamás
1987-ben a pécsi TÁSI-ban ismerkedett meg a kézilabdázással.
Serdülő majd ifjúsági csapatokban ill. a Pécsi Postás NB II. –es gárdájában játszott.
Korán, még aktív játékosként, az edzői munkát is felvállalta és 1994-től a Kozármisleny Sportegyesület utánpótlás lánycsapatát vette át, sőt később a megyei női csapat trénere lett.
2005-től végleg szakított a játékkal, edzői képesítést szerzett és NB II –es csapatát a bajnokság megnyeréséig és így az NBI/B-be vezette.
2007-től a Kozármislenyi Városi Sportcsarnok megnyitásától új, tudatos utánpótlás nevelés lehetősége teremtődött meg, melynek vezetője, irányítója az edzői munka mellett Kovács Tamás lett.
Vezetésével folyamatos létszámbővülés mellett a régió egyik legerősebb női nevelőbázisa jött létre.
Ma U8-tól felnőtt csapatig minden korosztályban jelen van a kozármislenyi női kézilabdázás, bevonva immár olyan más baranyai műhelyeket is mint Bóly, Szentlőrinc és több pécsi iskolaközpont.
Kovács Tamás - immáron szakedző - aktív tagja volt hosszú éveken át a Baranya Megyei Kézilabda Szövetség elnökségének, rendszeresen küldöttként képviseli Baranyát az MKSZ küldöttgyűlésein.
Kitüntetéséhez szeretettel gratulálunk!
Baranya Megyei Kézilabda Szövetség